یکی از تأثیرگذارترین سرویس های ارائه شده در اینترنت که در سال های اخیر تحول شگرفی در نظام اجتماعی کشورهای مختلف جهان به وجود آورده، شبکه های اجتماعی است.

با گسترش استفاده از شبکه های اجتماعی،صحبت از زندگی مجازی بسیار فراگیر شده، با استناد به آخرین رتبه بندی ارائه? شده توسط وب سایت الکسا از میزان محبوبیت شبکه های اجتماعی در میان ایرانیان، از جمعیت ۸۰ میلیون نفری حدود ۳۵ میلیون نفر درتلگرام حضور دارند. با توجه به وجود? ۴۰ ارگان متولی فضای مجازی در ابعاد مختلف در ایران، وظیفه‌ای بسیار حساس در ایجاد تعاریف واحد، استانداردها، الگوها و…داریم. در حقیقت تجربه نشان داده است در مواقعی که از یک فناوری عقب مانده‌ایم ناچار به تبعیت بلند‌مدت از استانداردهای دیکته شده کشورهای پیشرو در آن فناوری خواهیم بود، لذا باید تمهیدات ویژه‌ای در این خصوص اندیشیده شود و در این گزارش به بررسی اجمالی پیامدهای این روش نوین زندگی می پردازیم.

به نام خدا

چند سالی هست که اینترنت وارد خانه های ما شده و خیلی از ما بدون اینکه اون رو بشناسیم داریم از اون به درستی یا بعضی ها به بدی استفاده میکنیم.

تقریبا هر 10 سال یک بار یک رویکرد جدید در اینترنت دنبال میشه که برگرفته از یک حوزه مطالعاتی و یک فرهنگ سازی چند ساله است، یعنی 10 سال یکبار در این فضا مردم کم کم از لحاظ فرهنگی آماده پذیرش یک سبک جدید از زندگی در فضای مجازی می شوند .